سفر ارزان

چگونه ارزان سفر کنیم؟

شده دلت سفر بخاد اما بخاطر هزینه های سفر منصرف بشی و خونه بمونی؟ درسته قیمت همه چی گرون شده و سفر ارزون سخته. اما بازم راه هایی هست که بشه آسون و ارزون سفر کنی و حال و هوات عوض شه.

بیا با هم چند تا راه حل برای سفر ارزون رو ببینیم.

اقامت ارزون :

قرار نیس هر سفری که میری هتل و ویلا رزرو کنی. درسته این جور جاها امکانات خوبی داره و توش راحتی اما خب گرونه. می تونی از خونه و سوئیت هایی که مردم محلی اجاره می دن استفاده کنی که ارزون تره. یه راه حل دیگه هم هست که تقریبا بی هزینه س. چادر بزن! درسته خیلی راحت نیست و یکم سخته اما فوق العاده اقتصادیه.

کل روز رو توی شهر یا هرجایی که مقصدت هست بگرد و لذت ببر و شب برای خواب چادر بزن و پول هتل هم نده!

اکثر پارک ها و بعضی مناطق توریستی جاهای مشخصی برای چادر زدن دارن که میتونی استفاده کنی.

حمل و نقل ارزون :

برای مسافرت رفتن میتونی از وسایل مختلف استفاده کنی که بعضی هاش گرونه مثل هواپیما، و بعضی هاش ارزون تره مثل قطار و اتوبوس. سفر با خودرو شخصی هم از همه اقتصادی تره. تازه میتونی همه وسایل لازم رو با خودت ببری که مجبور نباشی بخری.

با ماشین خودت که بری توی مقصد هم میتونی با هزینه کم رفت و آمد کنی.

اگه ماشین نداری یا نمیخوای رانندگی کنی دنبال تخفیف و بلیط ارزون باش. تو مقصد هم از وسایل نقلبه عمومی که مردم محلی استفاده می کنن استفاده کن که خیلی به صرفه تره.

وقت مناسب :

شهرهایی که جاذبه گردشگری زیادی دارن توی روزهای تعطیل بعضی فصول سال خدمات شون گرونتره. هتل گرونتر، بلیط گرونتر، ورودی گرونتر و کرایه گرونتر.

اما تو میتونی وقتی بقیه خونه هستن و وقت سفر ندارن بری مسافرت. اینجوری همه چی ارزونتره و تو کمتر هزینه می کنی.

غذای ارزان :

غذا خوردن توی رستوران های شیک و نزدیک جاذبه های گردشگری اصلا اقتصادی نیست. می تونی تو رستوران های معمولی و دور از مناطق توریستی یعنی همون جاهایی که مردم محلی میرن غذای ارزونتری بگیری.

آشپزی کن! ارزونتر از رستوران معمولی اینه که خودت دست بکار بشی یه غذای خوشمزه درست کنی.

کافیه یه کم وسایل سفری آشپزی مثل منقل سرخپوستی و ساج سفری و دیزی و قابلمه داشته باشی که بتونی راحت و هم هزینه غذاتو آماده کنی. با داشتن یه کتری و اجاق هم میشه همه جور نوشیدنی گرم رو آماده کرد.

بازدید رایگان :

بعضی جاهای دیدنی که ورودی میگیرن، توی بعضی روزها و مناسبت های مختلف سال رایگان میشن. از این روزهای رایگان می تونی استفاده کنی.

مکان کمتر، زمان بیشتر :

قرار نیس توی چند روز چند تا جای مختلف رو بگردی. مثلا بخای توی یه سفر چندین شهر رو ببینی. اینجوری باید کلی هزینه حمل و نقل بدی و مخارج سفرت زیاد میشه.

مثلا تو هر سفر یکی یا دو شهر رو برو. اما بدون عجله و با حوصله همه جای اون شهرها رو ببین و لذت ببر.

پیاده روی و دوچرخه سواری :

خیلی جاها رو می تونی پیاده یا با دوچرخه بری و بچرخی و لذت ببری. لازم نیس حتما با خودرو رفت و آمد کنی که مستقیم تو رو به مقصد برسونه. مثلا توی شهرها می تونی پیاده به سمت یه مقصد توریستی حرکت کنی و از مسیر شهری و بازار هم دیدن کنی.

مقصد نزدیک :

سفر که حتما رفتن به یه جای دور نیست! پرس و جو کن که نزدیک محل زندگی خودت که جاهای طبیعی، تاریخی و گردشگری داره که میتونی بری و ببینی. با این کار خیلی هزینه حذف و کمتر میشه.

امیدواریم این مطالب به سوالای توی ذهنت برای اینکه چطور ارزون سفر کنیم جواب داده باشه و بتونی با کمترین هزینه یه سفر ارزون و پر از خاطره های شیرین رو تجربه کنی.

اگه راه های دیگه ای برای کم کردن هزینه های سفر بلدی، با ما به اشتراکشون بذار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بقا در کویر
کمپینگ
پویا شایسته

بقا در کویر

توی این قسمت از بقا در طبیعت ، قصد داریم بریم سراغ کویر و بقا در کویر. وقتی توی کویر گم می شیم اولین چیزی

ادامه مطلب »
کویر
کمپینگ
پویا شایسته

سفر به کویر

تا حالا به این فکر کردی که به جای سفرهای تکراری به جاهای شلوغ ، یه سفر متفاوت رو تجربه کنی؟ رفتن به کویرهای بکر

ادامه مطلب »